3-4 Kasım 2007: Koordinasyon Toplantısı İçin Ankara’ya Gelen Vakıf Gönüllüleri Anıtkabir’i ziyaret etti

Bu yıl 25. kuruluş yıldönümünü kutlayan Vakfımızın, Şubeler Arası Koordinasyon Toplantısı 03-04 Kasım 2007 günlerinde Genel Merkezde yapıldı. Etkinlik, 03 Kasım sabahı, Anıtkabir’de ulu önderimiz Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşuyla başladı. Törenden sonra Genel Başkan Ülay Karakoç, ZİÇEV gönüllüleri adına Onur Defterine şunları yazdı:

 

“Büyük Atam,

Kendilerini ifade etmek için kararlı ve sıcak bakışları ile tertemiz sevgilerini sunan “özel” çocuklarımızın sözcüsü ve gönüllüleri olan bizler, 25. yılımızda ZİÇEV olarak huzurundayız.

Sana çocuklarımızın, duru ve coşkulu sevgileri ile büyük eserin Cumhuriyetimize bağlılık yeminleri getirdik.

Rahat uyu Atam. Gencimiz, yaşlımız, özelimizle, kurduğun Cumhuriyetin ve laik Türkiye’nin yılmaz bekçileriyiz.”

 

Yılda en az iki kez yapılan Koordinasyon Toplantısına Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri, şubelerin başkan ve yönetim kurulları üyeleri, Vakıf Hukuk Danışmanı, Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü, Vakıf Müdürü katıldılar. İlk gün Onursal Başkan Makbule Ölçen’in toplantıya katılımı Vakıf Ailesini onurlandırdı.

Dört oturumda gerçekleştirilen toplantıda; Vakıf ve şubelerin hukuki statüsü ve ilgili mevzuat, şubelerin çalışma usul ve yöntemleri, mal varlıkları, şubeler arası ilişkiler ve koordinasyon, muhasebe uygulamaları, eğitim ilkeleri, Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatı ve Genel Müdürlük uygulamaları gibi konular tartışıldı. Vakfın önümüzdeki dönem hedefleri saptandı. Bu hedeflere ulaşmak için yapılacak ön çalışmalar konusunda kararlar alındı.

Yeni çıkan yasa ve yönetmeliklerle ilgili bilgilenme ve tartışmaların yaşandığı toplantı çok yoğun ve verimli geçmesinin yanı sıra, Vakıf gönüllülerinin bir araya gelerek aynı inanç ve azimde birleşen bu özverili yöneticilerin, birbirlerine sevgilerini ve hizmette kararlılıklarını pekiştirmelerine de vesile oldu.