26 Ekim 2011: ZİÇEV Yöneticileri İki Toplantı, Bir Düğünle Şenlendi

Yönetim Kurulları Koordinasyon Toplantısı

ZİÇEV Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Şubeler Yönetim Kurulları Koordinasyon Toplantısı 24-25 Ekim 2011 günlerinde Bolu Şubesinde yapıldı. Toplantı Bolu Şubesi Başkanı Züriye Doğanuz’un saygı duruşuna daveti ve Genel Başkan Ülay Karakoç’un Açış Konuşması ile başladı. Genel Sekreter Müge Konor’un yönettiği oturumda ilk gün, Yönetim Kurulunun 2011 yılı değerlendirme raporunu ve 2012 yılı hedeflerini Yönetim Kurulu Üyesi H. İnci Cengiz sundu. Şubeler ise, 2011 yılı etkinlikleri, gerçekleştirdikleri projeler hakkında genel bilgi vererek 2012 yılı hedeflerini açıkladılar. Kurumda yenen öğle yemeğinin ardından, Bolu Şubesinin konukseverliğinde kısa bir Abant turu yapıldı. Daha sonra, Genel Müdür Tomris Miser, Kurum Müdürleri Koordinasyon Toplantısı hakkında yönetim kurullarını bilgilendirdi. Bir önceki toplantıda kurulan “Teşkilatlanma Komisyonu”, “Eğitim Komisyonu” ve “İletişim Komisyonu” topluluktan ayrılarak komisyonlarının çalışmalarını değerlendirme toplantıları yaptılar. Toplantının ikinci günü komisyonlar çalışma raporlarını katılımcılara sundular. Vakıf mali müşavirlerinden Nusret Kurdoğlu toplantıya dahil olarak şube başkan ve yöneticilerinin muhasebe ve mali konular hakkındaki sorularını yanıtladı. Sorunlar ve çözümleri tartışıldı.

Geniş katılımlı bu toplantılarla hem Vakfın bugünü tartışılmakta, hem gelecek hedefleri belirlenmekte, hem de sıcak dostluk ilişkileri tazelenmektedir.

Eğitim Kurumları Koordinasyon Toplantısı

ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Koordinasyon Toplantısı, 20-21 Ekim 2011 günlerinde Genel Merkezde yapıldı. Genel Müdür Başkanlığında toplanan kurum müdürleri, geçen eğitim döneminin değerlendirmesini yaptılar. 2012 yılında eğitimin niteliğini yükseltmek için alınacak önlemleri, “Küçük “Adımlar Programı”, meslek edindirme eğitimi gibi konularda karşılaşılan sorunları tartıştılar ve eğitimde 2012 yılı hedeflerini belirlediler.

Eda Kurt Evlendi

Mutlu bir rastlantı ile, 20 Ekim 2011 gecesi, Genel Müdürlük sekreteri Eda Kurt ve damadımız İsmail yeni yuvalarına ilk adımı attılar. Genel Başkan, Yönetim Kurulu üyeleri, Genel Müdür, kurum müdürleri ve Ankara Şubesi eğitimcileri ile personeli bu neşeli düğüne katılarak sevgili gençlerin mutluluğunu paylaştılar.

22 Ekim 2011 günü ise, katılımcılar Beypazarı ve Nallıhan gezisinde hem moral depoladılar, hem de dostluklarını pekiştirdiler.