25 Kasım 2014 : Niksar Şubemizin Yeni Binası Törenle Hizmete Açıldı

Niksar’ın hayırsever iş insanlarından Dr. Güngör Özbek Spor Kompleksi ve Konferans Salonu 25 Kasım 2014 günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Dr. Güngör Özbek’e ve yeni birimin donatılmasında desteğini esirgemeyen duyarlı Niksar halkına, Vakfımız ve özel çocuklarımız adına şükranımızı sunuyoruz.

“Gazete Tokat” sitesinin ilgili haberi:

Niksar ZİÇEV Büyüyor

Niksar Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın (ZİÇEV) yerleşkesine eklenen “Dr. Güngör Özbek Spor Kompleksi ve Konferans Salonu”nun açılışı Niksar Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Niksar Belediye Başkan Vekili Fatih Dönmezoğlu ve Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın eşi Mukadder Özcan, Garnizon Komutanı Hakan Kuşçu, Emniyet Müdürü İrfan Yabaş, Niksar Milli Eğitim Müdürü Rahmi Şavlı, ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç, ZİÇEV Genel Müdürü Tomris Miser, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Niksar Halkının katılımıyla gerçekleşti.

Vakıf Başkanı Vasfiye Lüleci vakfın kısa tarihi anlatarak başladığı açılış konuşmasında, ZİÇEV’e katkılarından dolayı, Niksar Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu’ya, Niksar Belediye Başkan Vekili Fatih Dönmezoğlu’na, gönüllü çalışmalarından ve yardımlarından dolayı ZİÇEV gönüllülerine teşekkür etti. Bağışlarla ayakta durduklarını dile getiren Lüleci, en büyük bağışın Dr. Güngör Özbek tarafından yapılması sebebiyle yapılan salona “Dr. Güngör Özbek Spor ve Konferans Salonu” adı verildiğini söyledi.

ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç, Niksar ZİÇEV Şubesinin 14 şube içinde tek ilçe şubesi olduğunu buna rağmen çalışmalarını çok güzel yürüttüğünü söyleyerek, Niksar mülki erkânından ve halkından desteklerinin devamını beklediklerini belirtti.

Niksar Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu ise, “ZİÇEV Sivil toplum kuruluşları içinde gurur duyduğumuz bir örgütlenme, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç katkılarından dolayı Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu’ya ve Belediye Başkan Vekili Fatih Dönmezoğlu’na teşekkür plaketi sundu.

Niksar ZİÇEV tarafından düzenlenen etkinlikte, emektar çalışanlarına ve yardımsever gönüllülere verilen plaketler sonrası, “Dr. Güngör Özbek Spor ve Konferans Salonu”nun açılış kurdelesi kesildi. İki katta hizmet verecek salonda birinci katta öğrenciler spor öğretmeni gözetiminde faaliyette bulunurken ikinci katta ise Halk Eğitim amaçlı kurslar verilecek.

(http://gazetetokat.com/niksar-zicev-buyuyor sayfasından alıntı)