24 Şubat 2012: NESAR, Manisa Şubesinde Deprem Tatbikatı Eğitimi verdi.

Genel Merkezi Ankara olan ve genel merkeze bağlı 14 şubesi ve 30 yıllık tecrübesiyle alanında öncü olarak özel eğitimde markalaşan Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları eğitime dolu dizgin devam ediyor.

Zihinsel Engelli Bireylere Destek Eğitim, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı ve Bedensel Engelli Bireylere Destek Eğitim Programlarını uygulayan ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi, eğitimde sürekli gelişme ilkesi ile kalitesinden ödün vermiyor. Kurumda eğitim gören öğrenciler, bireysel ve grup eğitimleri yanı sıra uygulamalı eğitimlerle de destekleniyor.

ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi Müdürü Uz.İncinur Mumcuoğlu, Kurumda belirli gün ve haftaların sürekli çeşitli etkinliklerle kutlandığını belirterek, “28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla NESAR (Uluslararası Arama Kurtarma Derneği) Manisa Şubesi Başkanı Tahir Hamdi Oral öğrencilerimize sivil savunma eğitimi verdi. Bu eğitimi, bir deprem tatbikatı ile de dramatize ederek öğrencilerimize deprem anında yapılacak hayat kurtarıcı önlemleri aktardı. Zihinsel engelli çocuklarımız da hayatın içinde, hayatın bir parçası. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sivil savunma gününde konunun uzmanlarınca başarılı bir eğitim çalışması daha gerçekleştirdik. NESAR Manisa şubesi Başkanı Sayın Tahir Hamdi Oral’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek atölye öğrencilerinin el emeği olan hediye paketini sundu.

NESAR Manisa Şubesi Başkanı Tahir Hamdi Oral, “NESAR, toplumun acil durumlar ve afetler konusunda bilgilendirilmesi, deprem öncesinde, anında ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında aydınlatılması ve bilinçlendirilmesi amacıyla, Türkiye’nin kendi alanında uzman ve başarılı arama-kurtarma gönüllüleri tarafından kurulmuş bir dernektir. Bu amaç doğrultusunda ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Merkezi yetkililerinin daveti üzerine özel çocuklarımızın deprem eğitimini başarı ile gerçekleştirdik” dedi.