Anasayfa / 2016 / Kasım

Aylık Arşiv: Kasım 2016

Sevgili Ankaralılar, Zihin Ergo-Sum Fotoğraf Atölyemizin “Biz Olmadan Asla” Sergisine Hepiniz Davetlisiniz!


Sevgili Ankaralılar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Zihin Ergo-Sum Fotoğraf Atölyemizin, Çankaya Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Biz Olmadan Asla” Fotoğraf Sergisine davetlisiniz! 1 Aralık Perşembe günü saat 13:00’den itibaren Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde gezilebilecek olan sergimiz 1-5 Aralık 2016  tarihleri arasında açık kalacaktır.   Sergi, DASK DOGAY “Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması” sırasında özel gençlerimiz tarafından Sinop’ta çekilen ... Devamını Oku »

ZİÇEV Niksar Şubemizi Sevindiren Bağış.. Törenimize tüm Niksarlılar davetlidir..


3 Aralık Dünya Engelliler Günü yaklaşıyor. Bütün şubelerimizde kutlanacak olan bu gün, Niksar şubemiz için bu sene ayrı bir öneme sahip. Çünkü özel çocuklarımızın ulaşımlarının sağlanabilmesi için, Tokat Milletvekilimiz Sayın Kadim Durmaz Beyin girişimleri ile, Sayın Ömer KOÇ ve Ford Otasan Fabrikası, 2016 model bir Ford Transit aracı Vakfımıza bağışlamıştır. Niksar şubemizin okul servisi olarak kullanılacak bu aracın teslim töreni de 3 Aralık’ta, ... Devamını Oku »

Masa tenisi sevenler, siz de katılın! ZİÇEV yararına düzenlenen 7. Kurum ve Kuruluşlararası Yardım Amaçlı Açık Masa Tenisi Takım Turnuvasına desteğinizi bekliyoruz!


Mercedes Benz Türk şirketinin ana sponsorluğu ve İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Spor Kulübü Derneği‘nin organizatörlüğünde yapılacak ve tüm geliri Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfımıza bırakılacak olan turnuva 17 Aralık 2016 Cumartesi günü, Orhangazi Mah. Mercedes Bulvarı No: 17/1 Esenyurt- İstanbul adresinde bulunan Mercedes Benz Türk fabrikasının kapalı spor salonunda yapılacak. Maçlar saat 08:30’da yapılacak olan açılış kokteyli sonrası ... Devamını Oku »

ZİÇEV Kısa Tanıtım Filmi


Bu harika ZİÇEV kısa tanıtım filmini hazırlayan değerli Tamer Kay ve ekibi ile filmin yapımında emeği geçen öğretmenimiz Osman Akdemir’e çok teşekkür ediyoruz. Devamını Oku »

ZİÇEV Kamu Spotu


TV Kanallarında yayınlanan bu kamu spotumuzu gönüllü olarak yapan Tamer Karabayır’a ve ekibine sonsuz teşekkürler.. Devamını Oku »

Sevgili Öğretmenler, Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun!


ZİÇEV Ailesinin Değerli Öğretmenleri, Sevgili Öğretmenlerimiz. Sizler eğitimciliğinizin daha ötesinde o güzel yüreklerinizle birer anne, birer baba duyguları içinde çalışan iyilik meleklerisiniz. Sizler hiçbir zaman diğer meslektaşlarınızla kıyaslanamazsınız. Sizler gerçekten özelsiniz. Zoru, hem de en zoru başarıyorsunuz. Zaman zaman ZİÇEV’i ziyarete gelenler, “Nasıl oluyor da, böyle bir ortamda öğretmenleriniz güler yüzlü ve mutlu olabiliyorlar? Yoksa mutluluk oyunu mu oynuyorlar?” diye ... Devamını Oku »

22 Kasım 2016: Yolun ışık olsun, kadim dost Atıf Atila..


Vakfımızın vefakar gönüllülerinden Ayşe Atila’nın eşi, Niksar Şubemiz Yönetim Kurulu üyelerinden Altan Atila’nın babası ve Vakıf Müdürümüz Naci Kargın’ın kuzeni Atıf Atila’nın vefatını derin üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Niksar’da bugün öğle namazını takiben toprağa verilecek olan kadim dostumuz merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabır diliyoruz. Tüm ZİÇEV ailemizin başı sağ olsun.   ZİÇEV Genel Merkez   Devamını Oku »

Sevgili İzmirliler, 17 Aralık Cumartesi Günü “ZİÇEV Dayanışma Kahvaltısı”na hepinizi bekliyoruz..


Sevgili İzmir’liler, 17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 10.00’da “Akvaryum Kafe”de düzenlenecek olan “ZİÇEV Dayanışma Kahvaltısı”nda sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız. Devamını Oku »

ZİÇEV Samsun şubemizin öğrencileri Atakum’da gönüllülerle birlikte balık tuttu


ZİÇEV Samsun şubemizin, Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu Birleştirme Projesi kapsamında düzenlediği etkinlikte 10 özel çocuğumuz, gönüllülerle birlikte Atakum’da olta atarak balık tutma heyecanı yaşadı. Hatta bir çocuğumuz balık bile yakaladı. Proje koordinatörü Meryem Gezer Sevinç, proje kapsamında özel çocuklarla sağlıklı bireyleri bir araya getirmek istediklerini söyledi. Sportif etkinliklerin yanı sıra sosyal etkinlikler de yaptıklarını dile getiren Sevinç, “Çocuklarımızla gönüllü vatandaşlarımız, ... Devamını Oku »

Kerem Görsev Trio, ZİÇEV yararına 12 Aralık 2016 Pazartesi akşamı saat 20.00’de CKM’de!


Kerem Görsev Trio, ZİÇEV yararına 12 Aralık 2016 Pazartesi akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon’da harika bir konser verecek. Sevgili İstanbullular, bu muhteşem konseri kaçırmayın! Konsere gelerek, sevdiklerinize bilet armağan ederek, çevrenize duyurarak, bu mesajı paylaşarak , siz de özel çocuklarımıza destek olabilirsiniz.  Bilet fiyatı 60.-TL (öğrenci 40.-TL) olup biletler ZİÇEV İstanbul şubemizden veya CKM’den temin edilebilir. Devamını Oku »