Anasayfa / 2013 / Nisan

Aylık Arşiv: Nisan 2013

06 Nisan 2013: Moda Lions Kulübü, engellilerle şenlik düzenledi.


6 Nisan 2013 Cumartesi günü Caddebostan Kültür Merkezi B Salonunda Moda Lions Kulübü, Ayşecan Oğralı önderliğinde bir şenlik gerçekleştirdiler. Farklı engelleri olan çocuklara eğitim veren kurumların katıldıkları Şenliğe İstanbul ZİÇEV olarak öğrencilerimizin 5 farklı etkinliği ile katıldık. Öğrencilerimizden Serkan Kıyak ve Gözde Kazdal “Katibim”, Merve Tokatlı ve Cihan Güldalı “Latin Dansları”, Sercan Bal, Umut Dinç, Cihan Güldalı, Merve Tokatlı ve ... Devamını Oku »

03 Nisan 2013: Üsküdar Amerikan Lisesi ile ortak projeler yürütülüyor


Vakfımız İstanbul Şubesi ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Tekrime Tarman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Mart ayı içinde Özel Üsküdar Amerikan Lisesi ile, onların bir sosyal sorumluluk projesi olarak ortak bir çalışma başlattı. Bu çalışma için iki ortak faaliyet belirlendi. Bu faaliyetlerden biri spor alanıyla diğeri müzik alanıyla ilgiliydi. Spor alanında çarşaf voleybol (voleybol topunu çarşafın üstünde tutarak ... Devamını Oku »

01 Nisan 2013: Hayaldi, gerçek oldu. Yatılı Bakımevi Merkezimiz açıldı


1982 yılında, bir grup gönüllü tarafından Ankara’da kurulan Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), zihin engelli çocuklara iyi bir eğitim ve güvenli bir gelecek sağlama yolunda çalışan, zihinsel engellilik alanındaki en büyük sivil toplum kuruluşudur. 1987 yılından bu yana “topluma yararlı” kuruluşlardan olan ZİÇEV, 2010 yılında “izin almadan yardım toplama” hakkı tanınan az sayıdaki kurum arasında yer almıştır. ... Devamını Oku »