Anasayfa / 2008 / Mayıs

Aylık Arşiv: Mayıs 2008

30 Mayıs 2008: Antalya Şubesinin yeni Okul Binası törenle hizmete açıldı


30 Mayıs 2008 günü, ZİÇEV Antalya Şubesinde çok coşkulu ve mutlu bir gün yaşandı. Vakfımız Antalya Şubesi Özel Mehmet Bayraktar-Yakup Ekşioğlu ve Çocukları Özel Eğitim Okulu yeni binası, görkemli bir törenle hizmete açıldı. 21 Aralık 1989 yılında kurulan Antalya Şubemiz, (https://www.zicev.org.tr/antalya-subesi-egitim-hizmetleri) hayırsever işadamı, merhum Mehmet Bayraktar’ın bağışı ve Muratpaşa Belediyesinin tahsis ettiği arsa üstünde, hayırseverlerin katkılarıyla yapılan, prefabrik bir binada, ... Devamını Oku »

23-25 Mayıs 2008: Sporcularımızın yeni başarıları sevindirdi


Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Mavi Gül Spor Kulübü TZESFED Marmara Bölgesi Atletizm, Masa Tenisi ve Yüzme Şampiyonası 23-25 Mayıs 2008 tarihinde Bursa’da yapılmıştır. Şampiyonaya Tekirdağ Mavi Gül Spor Kulübümüzden 8 zihinsel engelli sporcu katılmıştır. Zihinsel Engelli sporcularımız büyük başarı elde ederek ZİÇEV’i en iyi şekilde temsil etmiştir. Zihin engelli sporcularımızdan başarılı olanların isimleri ve dereceleri aşağıda belirtilmiştir. ... Devamını Oku »

09 Mayıs 2008: Çankaya Kadın Ressamlar Derneği, ZİÇEV yararına sergi açıyor


Çankaya Kadın Ressamlar Derneği büyük bir yüce gönüllülük göstererek 09-16 Mayıs 2008 tarihleri arasında ve Atakule’nin sponsorluğunda düzenlediği Karma Resim Sergisinin gelirini ZİÇEV’e bağış yapacak. Sergiye Hikmet Gerçek, Semra Çiftçi, Ayşe Koçak, İpek Oyal, Gülhan Us, Gülsüm Uzel, Sevilay İlter, Gülnaz Güngör, Canan Yeralp, Mehtap Güler, Gülsen Kuyumcu, Remziye Akdoğan, Nurcan Eğriboz, Kıymet Özdemir, Süheyla Ozan, Gülşahin Müftüoğlu, Berin Çeçen değerli eserleriyle katılacaklar. Sergi ... Devamını Oku »

25 Mayıs Pazar günü Açık Hava Şenliğimize bekliyoruz


ZİÇEV Genel Merkezi, 25 Mayıs 2008 Pazar günü, Geleneksel Bahar Şenliği ve Kermesi düzenliyor. Şenlik, Ankara Doğa Koruma ve Milli Parklar Söğütözü Mesire Yeri, Balgat/Ankara adresinde, 11.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Şenlikte canlı müzik eşliğinde giyimden hediyelik eşyalara kadar, çok çeşitli ürünler uygun fiyatlarla satışa sunulacak. Ayrıca lezzetli yiyecekler ve içeceklerle güzel bir piknik yapma olanağı bulunacak. Zihinsel yetersiz çocuklarımız yararına düzenlenen Şenliğe ... Devamını Oku »