Anasayfa / 2006 / Kasım

Aylık Arşiv: Kasım 2006

25 Kasım 2006: Samsun Şubemizde Öğretmenler Günü Hamsi Şenliği ile kutlandı


24 Kasım Öğretmenler Günü Samsun Şubemizde çok değişik, neşeli bir etkinlikle kutlandı. Samsun Şubemiz, bu anlamlı gün nedeniyle, Merkez bahçesinde bir hamsi şenliği düzenledi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ile konukların katıldığı törende velilerimiz ve çocuklarımızla birlikte mutlu, eğlenceli, coşkulu bir gün yaşandı. Günün anlam ve öneminin vurgulandığı, çok zor ama çok kutsal bir görevi üstlenen özel eğitimcilerimize teşekkür edilen bu ... Devamını Oku »

22 Kasım 2006: Montaj atölyemiz ilk siparişini aldı


Yeni açılan İş Eğitim Merkezimizin montaj atölyesi ilk ücretli siparişini aldı. Otoyollarda kullanılan çok iri boydaki vidalara pul ve somun takma işi… Bir Alman sanayici, “Ben normal zekalı insanlara iş verecek kadar zengin değilim”, demis. Bu söz çok doğru. Bizim çocuklarımız becerebildikleri işlerde çok verimli çalışırlar. İşi kaytarmayı ve zamandan çalmayı düşünemezler. Onların nasıl sevinç, heyecan ve istekle çalıştıklarını görebilmenizi isterdik. Değerli ... Devamını Oku »

15 Kasım 2006: Dün yapılan Genel Merkez yeni birimlerin Açılış Töreni çok görkemli oldu


Vakıf Genel Merkezinin 2006 yılında eğitim hizmetine kattığı yeni birimlerinin açılış törenine ilgi büyük oldu. Törene Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in eşi Saniye Şahin, Zonguldak Milletvekili Nadir Saraç, Muğla Milletvekili Dr. Ali Arslan, Japonya Büyükelçisi Tomoyuki Abe, Gölbaşı Kaymakamı Hakkı Uzun, Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman ve Genel Müdür Yardımcısı, Spor-Toto Teşkilat ... Devamını Oku »

14 Kasım 2006: Genel Merkezde yeni birimlerin açılış töreni yapılacak


Vakfımızın, Genel Merkez Gölbaşı Kampusunda, 2006 yılında gerçekleştirdiği projeler kapsamında, eğitim hizmetlerine katacağı yeni birimlerin Açılış Töreni yapılacaktır. Açılışı Yapılacak Birimler: 1- İş Eğitim Merkezi (Japonya Büyükelçiliği Küçük Projeler Programı) 2- Galoş Atölyesi (Başbakanlık Sosyal Riski Azaltma Projesi) 3- Kapalı Spor Salonu (Spor-Toto Genel Müdürlüğü – Vakıfbank Genel Müdürlüğü) 4- Engelliler Oyun Parkı (Vakıfbank Genel Müdürlüğü) Açılış Töreni 14 Kasım ... Devamını Oku »

11 Kasım 2006: İstanbul Şubemiz Özel İlköğretim Okulunu açıyor


Yeni çıkarılan Özürlüler Yasası hükümleri doğrultusunda, Vakfımız Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, yeni bir yapılanmayla “Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları” adı altında toplanmıştır. Bu çalışmaların sonucunda ilk Özel İlköğretim Okulumuz, İstanbul Şubemiz tarafından hizmet sunmaya başlayacaktır. Okulun Açılış Töreni, 11 Kasım 2006, Cumartesi günü, İstanbul Şubesinin Ümraniye’deki merkezinde Saat 10.00 da gerçekleştirilecektir. Vakıf Yönetim Kurulu olarak, başta İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı ... Devamını Oku »