15 Kasım 2006: Dün yapılan Genel Merkez yeni birimlerin Açılış Töreni çok görkemli oldu

Vakıf Genel Merkezinin 2006 yılında eğitim hizmetine kattığı yeni birimlerinin açılış törenine ilgi büyük oldu. Törene Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in eşi Saniye Şahin, Zonguldak Milletvekili Nadir Saraç, Muğla Milletvekili Dr. Ali Arslan, Japonya Büyükelçisi Tomoyuki Abe, Gölbaşı Kaymakamı Hakkı Uzun, Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman ve Genel Müdür Yardımcısı, Spor-Toto Teşkilat Müdürü Bekir Uçar adına yardımcısı Ömer Aksoy, Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Osman Karapınar ve Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanı Abdullah Güven, Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak, Gölbaşı Emniyet Müdürü Ahmet Akgün, çok sayıda konuk ve veliler katıldılar.

Maydanos Plazanın katkılarıyla süslenen salonda, tören boyunca hem heyecanlı, hem mutlu bir hava vardı. Çocuklarımızın gösterileri sırasında ise, duygulu anlar yaşandı.

Törende Onursal Başkan Makbule Ölçen’in, Genel Başkan Ülay Karakoç’un ve Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanı Abdullah Güven’in konuşmaları ilgiyle dinlendi.

Vakıf Eğitimden Sorumlu Genel Müdürü Tomris Miser’in, Gönül Üyesi Sonat Konor’un görüntüleriyle desteklenen Proje Sunumu  büyük beğeni topladı.

Törende, Saniye Şahin’e “Onur Plaketi” sunuldu. Hayırsever kuruluşlarımızın yetkilileri Teşekkür Plaketlerini, Milletvekillerimiz, Vakıf Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından alırken birbirinden anlamlı ve güzel konuşmalar yaptılar. Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, Fizyoterapi Binasının iç donatımını destekleyecekleri müjdesini verdi.

Dost ülke Japonya’nın Büyükelçisi Tomoyuki Abe ise, Türkçe yaptığı ve memnuniyetini belirttiği konuşmasının ardından, Teşekkür Plaketini Muğla Milletvekili Dr. Ali Arslan’ın elinden aldı.

Japonya Büyükelçiliğinin “Yerel Küçük Projeler Hibe Yardımı” ile gerçekleştirilen Yetişkin Zihin Engelliler İçin Mesleki Eğitim Merkezi, “T.C. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu Sosyal Riski Azaltma Projesi” kapsamında Gölbaşı Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi ile İşbirliği çerçevesinde yaptırılan Galoş Atölyesi, yapımı Vakıfbank Genel Müdürlüğünün desteğiyle gerçekleştirilen  Engelliler Oyun Parkı ve Spor-Toto Teşkilat Müdürlüğü ile Vakıfbank Genel Müdürlüğünün birlikte yaptırdıkları  Kapalı Spor Salonunun kurdele kesilerek açılışları ise, Başkentte günlerdir yağan yağmurdan sonra konuklara gülümseyen güneşli havada, tam bir şölene dönüştü.