16-24 Haziran 2007: Fotoğraf Atölyemiz Ürünleri Ankara Kalesi Şenliklerinde yer alıyor

Geçtiğimiz aylarda fotoğraf sanatçısı Faika Berat Pehlivan’ın girişimleri ve önderliğinde, duyarlı fotoğraf sanatçılarımızdan Mehmet Oğuz, Suderin Murat,Ayşe Saray ve El Sanatları Öğretmenimiz Sabire Tırpan’dan oluşan bir grup eğitmen, Vakfımız Genel Merkezinde bir “Fotoğraf Atölyesi” kurdular. Açtığımız kampanya ile sağladığımız birkaç fotoğraf makinesi ile Vakıf Eğitim Merkezinde eğitim alan on sekiz gencimize fotoğraf çekmeyi, çektikleri fotoğrafları değerlendirmeyi öğretiyorlar. Atölyenin kurulması, tanıtılması, yeni makineler sağlanması, sergi hazırlıkları konularında ise; Sınırsız Fotoğrafçılar Grubu, Fotoritim, Foto Proje, Forum Fuarcılık, Tripod, Fon Çerçeve ve Radyo ODTÜ desteklerini esirgemediler.

Vakıf yöneticileri ve eğitimcilerinin minnet duygularıyla karşıladıkları bu etkinlikten beklentilerin çok üstünde yarar sağlandı. Fotoğraf çekmeyi çok seven ve istekle çalışan gençlerimiz çok yararlı bir hobi kazanıyorlar ve dünyaya bambaşka bir açıdan bakabilmeyi öğreniyorlar. Boş zamanlarını böyle yararlı bir uğraşla geçirmeleri ailelerini de çok mutlu ediyor ve rahatlatıyor.

Gençlerimizin çektiği fotoğraflar 16 – 24 Haziran 2007 tarihleri arasında düzenlenen “Ankara Kalesi Şenlikleri” içinde yer alacak ve sergilenecektir. Bu fotoğraflarla zihinsel yetersizlerin iç dünyaları ve dünyaya bakışları da sergilenmiş olacaktır. Ayrıca 20 Haziran 2007 Çarşamba günü, Kınacılar Evinde, Saat 15.00 de “ZİÇEV Fotoğraf Atölyesi Slayt Gösterisi”düzenlenecektir. Katılımınız fotoğraf sanatına gönül veren zihinsel yetersiz gençlerimizi yüreklendirecektir.