15 Şubat 2014: Ankara’da Halk Eğitim desteğiyle Meslek Edindirme Kursları başladı

ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Ankara Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizde, Gölbaşı Kaymakamı Şevket Cinbir’in onayı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Oğuz Yücel’in desteğiyle Meslek Edindirme Kursları başladı. Kurslar, Halk Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen öğretmenler tarafından verilmektedir ve özel gençlerimiz, kurs sonunda törenle sertifika alacaklardır.

 

  • Temel Bilgisayar Okur Yazarlığı ve Ofis Programları Kullanımı,
  • Ahşap Hediyelik Eşya Yapımı ve Boyaması,
  • Keçe Aksesuarları Yapımı,
  • Kuaförlük,
  • Müzik Eğitimi
    dallarında açılan kurslara büyük bir hevesle katılan öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunabilir.

Duyarlı yaklaşımla, öğrencilerimize meslek edinme olanağını sağlayan Gölbaşı Kaymakamı Şevket Cinbir ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Oğuz Yücel’e teşekkür ediyoruz.

Kurumdaki Meslek Edindirme Kursları ile ilgili Gölbaşı gazetelerindeki haberlere aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

Gölbaşı Yeni Haber Gazetesi:
http://www.superyenihaber.net/news_detail.php?id=3466

Gölbaşı Gazetesi:
http://www.golbasigazetesi.com/haber.php?hid=5933

Gölbaşı Net Haber Gazetesi:
http://www.golbasinethaber.com/golbasi/zicev-bir-ilke-daha-imza-atiyor-h3507.html

15 Şubat 2014 günü düzenlenen Veli Toplantısında, Eğitim ve Rehabilitasyon Müdürü Sermin Kumdakcı, Merkezin kadrolu eğitimcileri, Halk Eğitim öğretmenleri, Köpekle Terapi Uzmanı Serhan Akcengiz, Gönüllü Fotoğraf Eğitmenlerimizden Lale Bostancı ve Gönüllü Kahkaha Yogası Eğitmeni Eser Bakım sözel ve görsel sunumlarıyla velileri bilgilendirdiler. Aileler, çocuklarının, bir yandan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelikleri doğrultusunda bireysel ve grup eğitimi alırken, bir yandan da, hem meslek edinme çalışmaları, hem de değişik, yararlı ve eğlenceli aktivitelerle günlerini dolu dolu geçirmelerinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.