14 Nisan 2014 : Ali Koç, Adana okulumuzu yeniledi

11-13 Nisan günleri Adana halkı Portakal Çiçeği Karnavalı ile unutulmaz üç gün yaşadı. Adana dışından gelen katılımcılarla daha da şenlenen Karnavalın ilk günü altmışın üstünde grubun şenlik dolu yürüyüşünde ZİÇEV Adana Şubesi öğrencileri, eğitimcileri, gönüllüleri 10. sırada yer aldılar. Vakfımızın açtığı stantlarda çocuklarımızın el ürünleri sergilendi. Adana halkıyla birlikte, özel çocuklarımız da coşku dolu bir gün yaşadılar.

14 Nisan 2012 günü ise Adana Şubemizde bayram vardı. Binası ve iç donatımı çok  eskimiş olan merkeze Ali Koç duyarlı elini uzattı ve Koçtaş tarafından okulumuz baştan sona yenilendi. Okulun, yapımı henüz tamamlanamayan üst katının pencereleri takıldı. Halen kullanılmakta olan ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Bahri Özgiray Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ise baştan sona onarıldı ve iç donatımının tamamı yenilendi.

Bu mutlu gün, Koçtaş renkleri olan turuncu-beyaz balonlarla süslenen okul bahçesinde, neşeli bir törenle kutlandı. 10.30’da Kuruma gelen Ali Koç ile Koçtaş Ailesini, Genel Başkan Ülay Karakoç, Genel Başkan Yrd. Müge Konor, Genel Sekreter Ayten Timuroğlu, Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tüzün, Yönetim Kurulu üyeleri, Kurum Müdürü Gökhan Güzel, Kurum personeli, öğrenciler ile veliler karşıladılar.

Adana Şubesi öğrencileri, konuklarını “Koçtaş’a gidiyorum, evimi çok seviyorum” sloganıyla karşıladılar ve başarılı bir ritim gösterisi sundular. Daha sonra çocuklarla birlikte uzun bir zamanı paylaşan ve Adana Şubesi Başkanı Zeynep Tüzün eşliğinde okul binasını gezerek ayrıntılı bilgi alan Ali Koç ile beraberindeki heyetin duygulu anlar yaşadıkları gözlendi.

Konuklar, Adana’nın seçkin otellerinden Seyhan Oteli tarafından hazırlanan ve otel personelinin sunduğu sıcak-soğuk içecekler ve yiyecekler ile velilerin ve gönüllülerin hazırladıkları Adana’nın ünlü tatlarından “sıkma” ile ağırlandılar.

Adana Şubesi Başkanı Zeynep Tüzün anlamlı bir konuşma yaparak teşekkürleriyle birlikte, Ali Koç ile Koçtaş Ailesine, gençlerimizin el ürünlerinden keçe işlemeli tabloları ve özenle boyanmış renkli taşları günün anısı olarak sundu. Armağanlarda Fenerbahçe renklerinin ve logosunun ağırlıkta olması da dikkatlerden kaçmadı.

Başta sevgili öğrencilerimiz ile onarım süresince büyük özveri göstererek gece-gündüz çalışan Koçtaş görevlilerine yardımcı olan ve onlarla birlikte çalışan Yönetim Kurulu ile Kurum personelinin sevinci ve coşkusu görülmeye değerdi. Yoğun geçen bir dönemin sonunda, yorgun ama sonsuz mutlu olan ZİÇEV Adana Ailesi müzik eşliğinde coştu.

Başta Ali koç olmak üzere, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan büyük bir samimiyet, hassasiyet ve özenle çalışarak ZİÇEV Adana’ya kusursuz bir okul armağan eden Koçtaş Ailesine bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz.