14 Ağustos 2018’de Erasmus+ KA2 – Öğretmenden Öğretmene Projemizin Kapanış ve Yaygınlaştırma Toplantısı Gerçekleşti

Kaynaştırma Sınıflarında Çalışan Okul Öncesi Öğretmenler İçin Müfredat Geliştirme Projemizin Kapanış ve Yaygınlaştırma Toplantısı 14 Ağustos 2018 tarihinde ZİÇEV Samsun Şubesi işbirliğinde Samsun North Point Hotel’de gerçekleşti. Toplantıya akademisyenler, öğretmenler ve ilgili kamu kurumlarından çok sayıda katılımcı iştirak etti. Toplantının açılış konuşmalarını Proje koordinatörü Asuman Erdem, ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç ve Atakum RAM’dan Şazile Karagöz yaptı. Açılış konuşmalarında Asuman Erdem Proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerden bahsederken; Genel Başkanımız Ülay Karakoç, projenin özel eğitim alanında ne anlam ifade ettiğine vurgu yaptı. Şazile Karagöz ise Projenin paydaş bir kurumu olarak kendilerine ne ifade ettiğini özetleyerek, paydaş kurumların böyle anlamlı projeler ile birbirini tanıma ve ortak çalışma kültürü oluşturma açısından önemli adımlar attığına ve Projenin alanda önemli etki yaratacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Toplantının ilk bölümünde ZİÇEV Araştırmacısı ve Stratejist Uğur Ersoy, Proje kapsamında gerçekleştirilen saha çalışması bulgularını özetledi. Ersoy ayrıca, okul öncesi öğretmenlere yönelik olarak gerçekleştirilen ve hedef kitlenin profilinin, kendileri ile ilgili algılarının ve eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesine yönelik olarak gerçekleştirilen saha çalışmasının, Projenin diğer çıktıları hazırlanırken nasıl katkı sağladığına değindi. Toplantının sonraki bölümünde konuşan Hacettepe Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Ana Bilim dalı Öğretim Üyesi Dr. Arif Yılmaz, Proje kapsamında hazırlanan eğitim ortamı değerlendirme aracı, kaynaştırma sınıflarında çalışan okul öncesi öğretmenler için hazırlanan eğitim programı ile hedef kitle öğretmenlerin eğitim ve paylaşım amaçlı kullanabilecekleri e-portal ve paylaşım platformu hakkında ayrıntı bilgi aktardı. Ersoy ve Yılmaz, kendi sunumlarının ardından toplantı katılımcılarından gelen soruları da yanıtladı.

Son derece başarılı ve yüksek katılımlı toplantı, ZİÇEV Başkanı Ülay Karakoç’un yaptığı kapanış konuşması ile sona erdi.

Proje, 31 Ağustos 2018 tarihinde sona erecek. Ancak, yaygınlaştırma çalışmalarımız ve pilot okullar ile geri bildirim çalışmalarımız devam edecek. Projemiz ile ilgili daha detaylı bilgiyi Proje sayfası olan http://www.ogretmenplatform.org/  sayfasından edinebilirsiniz.