09 Mayıs 2014: ZİÇEV TSM Korosu muhteşem bir konser verdi

Sanatla sosyal sorumluluğu bir arada yaşayan ve yaşatan ender topluluklardan biri olan ZİÇEV Türk Sanat Müziği Korosu, TRT’nin değerli sanatçılarından Şef Hasan Eylen yönetiminde, yıl boyu sürdürdüğü çalışmalarını, Mayıs Ayında ZİÇEV yararına verdiği Konserle taçlandırıyor.

Bu yıl, 9 Mayıs 2014 akşamı verilen Konser, mutlu bir rastlantıyla hem Anneler Günü hem de 10-16 Mayıs Engelliler Haftası arifesinde gerçekleştirildi. ZİÇEV TSM Topluluğu, övgüye değer, anlamlı bir sürpriz yaparak konuk annelerin bu özel gününü, sunduğu karanfillerle kutladı. Pembe karanfillerini ZİÇEV Ankara öğretmenleri Zeynep İncikli, Arzu Dülger ile minik öğrenci Duygu’nun elinden alan anneler mutluluklarını dile getirdiler.

Konserin başlangıcında ZİÇEV Tanıtım Filminin, Barış Konor tarafından hazırlanan kısa bir özeti gösterildi. Konuklar filmi ilgiyle ve duygulanarak izlediler.

Konser arasında yine Koro Topluluğu tarafından sunulan ikram eşliğinde bir araya gelerek hoş sohbetlerle özlem gideren konukların memnuniyetleri gözlerden kaçmadı.

Koronun icra ettiği Hüseyni, Hicaz, Nihavend ve Kürdili Hicazkar makamlarındaki eserlerin yanı sıra, birbirinden yetenekli yirmi dört solist, koro eşliğinde, konuklara unutulmaz bir gece yaşattılar. Şef Hasan Eylen ise, icra ettiği dört eserle ayakta alkışlandı.

Konserin final gösterisi öncesi yapılan çağrıyla, konuklar cep telefonlarından 6685’e boş mesaj göndererek eğitime 5,00TL. katkıda bulundular.

Konser sonunda ZİÇEV Genel Başkan Yardımcısı Müge Konor kısa bir konuşma yaptı. Engelliler Haftası etkinlikleri nedeniyle il dışında olan Genel Başkan Ülay Karakoç’un sevgi ve selamlarını iletti ve başta Şef Hasan Eylen başta olmak üzere, bütün korist ve solistlere tek tek teşekkürlerini ifade etti. Sözlerini, “Yorgun gönüllerimize şifa sundunuz. Hepiniz sağ olun, var olun,” diye noktalayan Konor, Hasan Eylen’e ve Koro Başkanları Koray Uluca ile Çiğdem Koloğlu’na birer çiçek sundu.

Fotoğraflar: Buğra Atak (düğünhikayemiz)