09 Kasım 2010: Sporda Altın Madalya bu kez Tekirdağ Şubemizden geldi

Türkiye Özel Sporcular Derneği (TÖSSED), 58 ülkeden 1600 sporcunun katıldığı ve Polonya’nın Varşova kentinde yapılan, “Özel Olimpiyatlar 2010 Avrupa Yaz Oyunları”na Türkiye kafilesi Basketbolda 8, Atletizmde 8, Masa Tenisinde 4, Bowlingde 4 olmak üzere, toplam 24 sporcu, 6 antrenör ve 2 idareci ile katılarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir.

Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunlarında Türkiye Basketbol Takımı birinci olarak ülkemize altın madalya kazandırmıştır. Bu büyük organizasyona Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Tekirdağ Şubesi öğrencilerinden Fatih Bozkurt Basketbol dalında katılarak, ilimize altın madalya ile dönmüştür.

20 Ekim 2010 Çarşamba günü İstanbul Ceylan Intercontinental Otelde yapılan Ödül Törenine, Çocuktan ve Aileden Sorumlu Bakanımız Selma Aliye Kavaf ve Spor Bakanımız Faruk Nafiz Özak katılmış ve çocuklarımıza çeşitli ödüller vererek bu mutlu günlerinde onların yanında olmuşlardır.

ZİÇEV Tekirdağ Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Rukiye Güneş, “Yapılan bu tür büyük organizasyonlarda öğrencilerimizin yer almaları ve başarılı olmaları bizleri gururlandırmaktadır. Bu tür organizasyonlar sayesinde öğrencilerimiz kendi kendilerine yetebilmeyi, sosyal çevreye uyum sağlamayı ve başarılı olma duygusunu yaşayarak kendilerine güvenmeyi öğrenmektedirler. Dileğimiz bundan sonra yapılacak organizasyonlara daha fazla sporcu göndererek ilimizin başarı ile temsil edilmesidir.” demiştir.