07 Mart 2013: ZİÇEV dostları 30. Yıl Kutlama Yemeğinde bir araya geldiler

8 Mart 1982 tarihinde, Onursal Başkanı Makbule Ölçen önderliğinde kurulan Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı, Genel Merkez ve şubeleriyle ve on dört Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin bağlı olduğu ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları personeli ile büyük bir aile olarak 30. Yılını pek çok etkinlikle kutladı.

ZİÇEV 30. yaşını, Ankara Swiss Otel’de düzenlediği müzikli bir akşam yemeği ile ve “nice 30 yıllara” dileğiyle tamamladı.

Aralarında CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi, İÇASİFED (İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu) ve OSİAD (Ostim Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Onursal Başkanı Mehmet Akyürek ve Zihinsel Özürlüler Federasyonu Genel Başkanı Aynur Dankaz’ın da bulunduğu üç yüz seçkin davetli, çok neşeli, coşku dolu bir gece geçirdiler.

Beste Akçakanat’ın, desteğini esirgemeyerek, gönüllü olarak sunduğu gece, ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç’un anlamlı konuşmasıyla ve Yönetim Kurulu üyeleri ile şubelerden katılabilen yöneticilerin konukları selamlamasıyla başladı. 30. Yıl Kutlama Yemeğinde, aynı zamanda ZİÇEV Genel Kurul üyelerinden olan değerli sanatçı Pınar Ayhan, gönüllü olarak sahne aldı ve iki saati aşkın süreyle muhteşem bir konser verdi. Eşi, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sühan Ayhan’ın ise, zaman zaman Pınar Ayhan’a eşlik etmesiyle, ZİÇEV dostları unutulmayacak bir gece yaşadılar.

Swiss Otel yöneticilerinin konukseverliğinde, lezzetli bir menü ile ağırlanan konuklar, Pınar Ayhan’ın güçlü ve özgün yorumlarıyla çok neşeli bir gece geçirdiler ve doya doya dans edip eğlendiler.

Gecede, Swiss Otel salonu adeta bir lale bahçesi gibiydi. ZİÇEV, her vesileyle gönüllülerin yanında olan, desteğini esirgemeyen konuklara, özel çocukların hayata tutunmaları için verilen gayretleri simgeleyen “desteğinizle onarıyoruz” yazılı lale sembolünü, 30. Yıl Anısı olarak armağan etti. Ayrıca düzenlenen piyango numaraları da rengarenk lalelerden oluşmuştu. Otelin ikramı pasta ise geceye ayrı bir renk kattı.

ZİÇEV yöneticileri, etkinlikten elde edilecek gelirin tam gün eğitime katkı sağlayacağını ifade ettiler.

Nice 30 yıllara ZİÇEV…