05 Ocak 2012: Manisa Şubemiz, el ürünü takılarını defile ile sundular

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na bağlı olarak eğitim veren Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi, 2012 yılında yılının ilk etkinliğini Takı Defilesi olarak gerçekleştirdi.

Atölye grubu öğrencilerinin eski dantel, kurdele, nakış ve diğer tüm artık materyalleri kullanarak tasarladıkları birbirinden güzel ve özel nostaljik takılar, yeni yılda velilere ve öğrencilere sunuldu. Zihinsel Engellileri Koruma Derneğinin de hazır bulunduğu defilede ZİÇEV Makbule Ölçenli öğrencilerin gösterdikleri, profesyonelleri aratmayan tasarım ve sunumları büyük beğeni topladı.

Atölye Grup Sorumlusu Gülseren Karan ve El Sanatları Öğretmeni Firdevs Kuzgun’un önderliğinde birbirinden güzel takılara imza atan öğrencilerin, nostaljik takı defilesinde, başarmanın verdiği heyecan ve gurur gözlerden kaçmadı.

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Makbule Ölçen Özel Eğitim Merkezi Manisa Şubesi Müdürü İncinur Mumcuoğlu, zihin engelli olmanın üretimde engel oluşturmadığına dikkat çekerek, “Bu çocuklar hepimizin. Biz onların gözlerindeki mutluluk parıltısı ile motive oluyor, onlar için en iyi hizmeti vermeye gayret ediyoruz. Özellikle çocuklarımızın özgüvenlerini geliştirmek, meslek kazanımlarına yardımcı olmak amacıyla atölye grubumuzda bu yıl farklı bir takı çeşidini uyguladık. Sandıklarda sararmaya yüz tutmuş dantel, iğne oyası gibi materyallere, tasarımlarla hayat verdik. Velilerimiz ve bize her zaman destek olan gönüllülerimiz tarafından takılarımız çok beğenildi. Bu beğeni ve takdir, çocuklarımızı daha çok takı tasarımı yapmaya özendirdi,” dedi.