04 Haziran 2012: ZİÇEV Türk Sanat Müziği Korosu Konseri yine muhteşemdi

Çalışmalarını değerli TRT sanatçılarından Hasan Eylen’in Şefliğinde ve Vakfımız yararına sürdüren ZİÇEV Türk Sanat Müziği Korosu, 04 Haziran 2012 akşamı, Kocatepe Kültür Merkezi Salonunda yılsonu konseri verdi.

Daha önce Vakfımız Genel Merkeze devam eden öğrencilerimiz ve velileri için, özel bir repertuarla çocuklarımızın çok sevdikleri ve doyasıya eğlendikleri bir konser veren koromuz ve solistlerimiz, yılsonu konserinde de konukları kendine hayran bıraktılar.

Faruk Cenap Erdoğan’ın, o güzel sunumuyla bir kat daha güzelleşen gece, ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç’un “Hoş geldiniz” konuşmasıyla başladı. Koromuz, seslendirdiği altı parçanın yanı sıra, on dokuz solistimize de eşlik etti. Şef Hasan Eylen de konukları kırmayarak üç güzel eserle geceyi taçlandırdı.

Müzikseverlerin büyük beğeni ile izlediği ve hiç bitmesini istemedikleri Konserin sonunda ise bir sürpriz vardı. Koromuzun seslendirdiği, “Çayelinden öteye gideli yali yali” ve “Tabancamın sapını gülle donatacağım,” çok sevilen bu iki Karadeniz türküsüne, çalışmalarını Yenimahalle Belediyesine bağlı sürdüren TUBİL Halk Oyunları Topluluğunun” dört genç ve yetenekli elemanı, Karadeniz halk danslarıyla renk kattılar.

Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Orkestra Şefi Ali Başbuğ’un, kemençesiyle, gönüllü olarak katılımı ise alkışlarla karşılandı.

Bu unutulmaz gecenin bitiminde, Koro başkanları Koray Uluca ve Çiğdem Koloğlu, Ali Başbuğ’a, Ülay Karakoç’a, hocalarına ve saz sanatçılarına çiçekler sunarken, Genel Başkan Ülay Karakoç Şef Hasan Eylen’e ve Genel Başkan Yardımcısı Müge Konor da koro başkanlarına kır çiçekleriyle teşekkür ettiler.