0-3 Yaş Özel Eğitim Merkezimizin Tanıtım Toplantısını 17 Mayıs 2016’da Gerçekleştirdik

IMG_570417 Mayıs 2016 tarihinde ZİÇEV yerleşkesinde düzenlenen 0-3 Yaş Özel Eğitim Merkezi’nin tanıtım toplantısı Ankara-Gölbaşı Kaymakamı Sayın Şahin Aslan’ın katılımıyla gerçekleşmiştir. Toplantıya   T.C. Ankara Kalkınma Ajansı, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve çok sayıda paydaş kurum temsilcisi ile ailelerin katılımı sağlamıştır. Toplantı kapsamında ZİÇEV Genel Başkanı Sayın Ülay Karakoç’un açılış konuşmasının ardından  proje ekibinden Asuman Erdem, Meryem Şahin ve Uğur Ersoy projeyi, proje kapsamında geliştirilen eğitim rehberlerini ve çocuk izleme yazılımını anlatan sunumlar yapmışlardır. Toplantı,  Ankara-Gölbaşı Kaymakamı Sayın Şahin Aslan’ın projenin önemini anlatan konuşması ile sona ermiştir. Katılımcılar, toplantı sonrasında 0-3 Yaş Özel Eğitim Merkezini ziyaret etmişlerdir.

IMG_5723 IMG_5724 IMG_5728  IMG_5736

IMG_5759 T.C. Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 2015 Yılı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Ankara-Gölbaşı Kaymakamlığının ortaklığında, Vakfımız liderliğinde yürütülen ‘’0-3 Yaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi’’ 2015 yılının Temmuz ayında başlamıştı. Projenin amacı; 0-3 yaş aralığında gelişim geriliği olan çocuklar için bir özel eğitim merkezi oluşturularak, söz konusu merkezin fiziki, teknik ve fonksiyonel altyapısının oluşturulmasıydı.

IMG_5780Bu kapsamda, ZİÇEV yerleşkesinde yer alan eski eğitim binasının tadilat ve tefrişi tamamlanmış ve eğitime hazır hale getirilmiştir. Proje ile ayrıca  0-3 yaş aralığında gelişim geriliği olan çocukların gelişiminin desteklemesine  ve okul öncesi eğitime hazırlanmasına katkı sağlamak amacıyla eğiticilere ve ailelere yönelik geliştirilen ZİÇEV Erken Eğitim Programının (ZEEP) uygulama rehberleri  hazırlanmıştır.  Merkez için geliştirilen özel  bir yazılım ile Merkez’de eğitim alan çocukların eğitimler sonucu gösterdikleri gelişmeyi izlemek ve çocukların okul öncesi döneme hangi gelişim performansı ile girdiklerini belgelemek mümkün olabilecektir.

2016 yılı Temmuz ayında tamamlanacak olan proje kapsamında halen çocuk-aile ve eğiticilerin eğitimi faaliyetleri devam etmektedir.IMG_5829IMG_5835

Ankara Kalkınma Ajansının 0-3 Yaş Özel Eğitim Merkezi ile ilgili haberine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Kalkınma Ajansı Haberi