Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından sağlanan finansman desteği ile gerçekleştirilen ”Drama ve Sanat Merkezi Projesi” 11 Eylül 2017 tarihinde Vakfımız tarafından uygulanmaya başladı. ZİÇEV’den 6 ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Gölbaşı Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nden 4 özel gencin yanı sıra, 5 de üniversite öğrencisinin katıldığı bu proje ile ZİÇEV bünyesinde zihinsel yetersiz gençlerin üniversite öğrencileri ile birlikte tiyatro ve drama çalışmaları yapabilecekleri bir Drama ve Sanat Merkezi oluşturuldu. Eylül 2017-Nisan 2018 tarihleri arasında haftada 3 gün, günde 5 saat çalışmayla yürütülen projede zihinsel engelli gençler ve üniversite öğrencileri birlikte ortak drama eğitimleri aldılar.

10 Nisan 2018 tarihinde tamamlanan projemizin, zihinsel engelli gençlerin potansiyelleri doğrultusunda hazırlanan Kapanış Gösterisi 5 Nisan 2018’de gerçekleşti. Kapanış gösterisinde Kemal Oruç’un yazdığı ”İhtiyacım Yok” adlı oyunu sergileyen gençlerimiz büyük beğeni topladı.

Söz konusu gösterinin tamamını https://www.youtube.com/watch?v=87mrLz9mlL8&feature=youtu.be linkini tıklayarak izlemek, proje ile ilgili ayrıntılı bilgilere https://www.facebook.com/dramavesanatmerkezi/ sayfasından erişmek mümkün.