Anasayfa / Projelerimiz / Tamamlanan Projelerimiz / ZİÇEV – Drama ve Sanat Merkezi Projesi
ZİÇEV – Drama ve Sanat Merkezi Projesi

ZİÇEV – Drama ve Sanat Merkezi Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından sağlanan finansman desteği ile gerçekleştirilen ”Drama ve Sanat Merkezi Projesi” 11 Eylül 2017 tarihinde Vakfımız tarafından uygulanmaya başladı. ZİÇEV’den 6 ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Gölbaşı Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nden 4 özel gencin yanı sıra, 5 de üniversite öğrencisinin katıldığı bu proje ile ZİÇEV bünyesinde zihinsel yetersiz gençlerin üniversite öğrencileri ile birlikte tiyatro ve drama çalışmaları yapabilecekleri bir Drama ve Sanat Merkezi oluşturuldu. Eylül 2017-Nisan 2018 tarihleri arasında haftada 3 gün, günde 5 saat çalışmayla yürütülen projede zihinsel engelli gençler ve üniversite öğrencileri birlikte ortak drama eğitimleri aldılar.

10 Nisan 2018 tarihinde tamamlanan projemizin, zihinsel engelli gençlerin potansiyelleri doğrultusunda hazırlanan Kapanış Gösterisi 5 Nisan 2018’de gerçekleşti. Kapanış gösterisinde Kemal Oruç’un yazdığı ”İhtiyacım Yok” adlı oyunu sergileyen gençlerimiz büyük beğeni topladı.

Söz konusu gösterinin tamamını https://www.youtube.com/watch?v=87mrLz9mlL8&feature=youtu.be linkini tıklayarak izlemek, proje ile ilgili ayrıntılı bilgilere https://www.facebook.com/dramavesanatmerkezi/ sayfasından erişmek mümkün.