Hürriyet Gazetesi – Aryalar Zihinsel Engelliler Yararına

20 Ocak 2009, Salı (Ankara Eki)
Haber Metni (Umut ERDEM)

etkinlikler-basinda-konser_boler

Devlet Opera ve Bale sanatçıları tenor Cumhur Böler ile eşi mezzo soprano İpek Böler aryalarını bu kez zihinsel yetersiz çocuklar yararına söylediler. İki sanatçının gönüllü olarak gerçekleştirdiği konser büyük ilgi gördü. Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın organize ettiği ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonunda gerçekleşen konserin gelirleri, zihinsel yetersiz çocuklar yararına kullanılacak. Tüm biletlerin satıldığı etkinlikte, sanatseverler salonun tüm koltuklarını doldurdu. Bir saat süren etkinlik, “Aryalardan Türkülere Bir Yol Var” adıyla düzenlendi. Böler çifti bir saat süresince Hekimoğlu’ndan, Yemen Türküsü’ne, Karahisar Kalesi’nden Efem’e kadar 16 türküyü seslendirdi. Piyanist Fikri Özdemir’in de piyanosuyla sanatçılara eşlik ettiği gecede zihinsel yetersiz çocuklar da sahneye çıkıp eğlendiler. Böler çiftine çiçek veren çocuklar, sahnede dans etmek, sanatçılarla halay çekmek isteyerek keyiflerini ifade ettiler.

 

 

Hürriyet Gazetesi – Engelli Çocukların Yeni Yıl Kermesi

22 Aralık 2008, Pazartesi (Ankara Eki)

etkinlikler-basinda-hurriyet_ankara

 

 

Hürriyet Gazetesi – Engellilerden Yeni Yıl Kermesi

16 Aralık 2008, Salı (Ankara Eki)

etkinlikler-basinda-basin_hurriyet08

 

 

Cumhuriyet Gazetesi – Engellilerin Büyük Başarısı

12 Aralık 2008, Cuma (Ankara Eki)

etkinlikler-basinda-basinda_basariHaber Metni

ANKARA (Cumhuriyet Bürosu) – “Zihinsel Engelliler Türkiye Bowling Şampiyonası”nın A Grubunda birinci olan Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), aldığı şampiyonluk kupalarına bir yenisini ekledi.

Bu yıl 3.sü düzenlenen şampiyonanın A Grubu’nda ZİÇEV birinci olurken, B Grubu’nda Şişli Saadet İlköğretim Okulu ve İş Okulu Spor Okulu, C Grubu’nda ise Burdur İsmail Şerife Sarı Rehabilitasyon Spor Kulübü şampiyon oldu.

Zihinsel Engelliler Türkiye Bowling Şampiyonası’nın çekişmeli maçlara sahne olduğunu söyleyen ZİÇEV Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Osman Akdemir, yıl boyu yaptıkları çalışmaların karşılığını aldıklarını kaydetti. Şampiyonanın hazırlıklarını yaparken, birincilik hedefiyle yola çıktıklarını söyleyen Akdemir, ”Bowling, düzenli ve sistemli çalışma gerektiren bir branş. Bu anlamda biz sistemli çalışmaya öncelik verdik. Sporcularımıza bowlingi anlatırken, aşama aşama anlatmaya ve detaya girmeye özen gösterdik. Çünkü yaptığımız iş gerçekten sabır isteyen bir iş. Güzel olan nokta ise öğretme aşamasının ardından, çocukların aldığı başarılar. Yanı sıra şampiyonada derece alan sporcumuz Özer Yiğiter, 2007 Özel Olimpiyatlar Dünya Şampiyonası’nda da birinci olmuştu. Verdiğiniz emeğin karşılığını birincilik derecesiyle almak, bambaşka bir duygu. Sporcularımızla gurur duyuyorum” dedi.

 

 

Cumhuriyet Gazetesi – ZİÇEV’den “Yeni Yıl Alışveriş Günü”

12 Aralık 2008, Cuma (Ankara Eki)

etkinlikler-basinda-basinda_kermes

Haber Metni

ANKARA (Cumhuriyet Bürosu) – Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), 18 Aralık’ta yazar Turgut Özakman’ın da katılacağı bazı etkinliklerle zihinsel engelli çocuklar için ”Yeni Yıl Alışveriş Günü” düzenliyor.

Türkiye’de 1983 yılından beri zihinsel yetersiz çocuklar ve ailelerine yönelik birçok hizmet ve olanaklar sunan ZİÇEV, Vakfın Genel Merkezinde eğitim alan çocuk ve gençlerin yararına 18 Aralık Perşembe günü ”Yeni Yıl Alışveriş Günün” adı altında çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek. ”Şu Çılgın Türkler” ve ”Diriliş; Çanakkale 1915”adlı kitapların yazarı Turgut Özakman’ın da destek vereceği günde, fotoğraf sergisi ve canlı müzik dinletisinin yanı sıra el işleri ve hediyelik eşya standı, yılbaşı özel hediye standı da katılımcılara yardım amaçlı alışveriş yapma olanağı sunacak. Yeni Yıl Alışveriş Günü’nde Özakman kitaplarını imzalayacak. ZİÇEV Yönetim Kurulu, 18 Aralık’ta gerçekleştirilecek etkinliklere tüm Ankaralı yardımseverleri davet ederken, her yıl geleneksel olarak düzenlenen ”Yeni Yıl Alışveriş Günü’nün davetiyeleri ve etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi 484 85 88 numaralı telefondan edinilebilir.

 

 

Cumhuriyet Gazetesi – ZİÇEV’den Devlet Yöneticilerine ve İş İnsanlarına Çağrı

04 Ocak 2008, Cuma (Ankara Eki)

etkinlikler-basinda-basinda_bowling1