21 Nisan 2006: Vakfımızın 24. Kuruluş Yıldönümü Yemeği yapıldı

1982 yılında kurulan Vakfımız gönüllüleri, 24. yılı kutlamanın mutluluğu içindeler. Vakıf Yönetim Kurulu bu anlamlı günü, yine Vakıf yararına düzenleyeceği müzikli bir akşam yemeği ile kutladı. Yemek 21  Nisan 2006 akşamı saat 20.00’de, Çetin Emeç Bulvarı, No:75 Öveçler/Ankara adresinde bulunan Mydonose Plaza‘da gerçekleşti. Gecede sunuculuğu Vakfın Genel Kurul Üyesi, değerli sanatçı Pınar Ayhan yaptı. Zengin bir mönünün bulunacağı gecede Aykut Alpad Orkestrası değerli solistleri ile yer aldı. Düzenlenen piyango ise geceyi renklendirdi.

Gecede, Vakıf şubelerinden en eski olanların çok uzun yıllardır gönüllü hizmet veren kurucularına ve Vakıf kurulduğundan bu yana değerli yardımlarını esirgemeyen Çiğdem-Celal Koloğlu’na birer teşekkür plaketi sunuldu. Kader arkadaşlarımıza plaketlerini verirken duygulu anlar yaşadık.

Yılın sanatçıları ödülleri de gecemizde sahiplerini buldu. Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Fatma Öney, “Gözlerin Ardındaki Çocuk” oyunundaki üstün performansıyla “Yılın Kadın Oyuncusu” ödülünü aldığında, bunun meslek yaşamında aldığı ilk ödül olduğunu, bu denli anlamlı bir ödülden sonra, artık başka bir ödül de istemeyeceğini söyledi.

İstanbul’dan gelerek aramıza katılan, “Babam ve Oğlum” filmimdeki zihinsel yetersiz birey rolündeki başarısıyla ödüle layık görülen Yetkin Dikinciler ise, filmdeki görüntülerinden kısacık bölümlerin eşlik ettiği ödül töreninde, her insanın içinde yetersiz bir yan olduğunu, rolüne hazırlanırken, kendini yetersiz gördüğü yıllarına döndüğünü söyledi ve “Yetersizler hayatın bir parçasıdır, hayattır, yaşasın hayat,” dedi.

Programının yoğunluğu nedniyle Çağan Irmak törene katılamadı. “Yılın Yönetmeni” ödülünü Dikinciler teslim aldı.

Böylesine duygulu anlardan sonra gece çok neşeli geçti. Konuklar salondan, tekrarını dileyerek ayrıldılar.