Anasayfa / 2006 / Ekim

Aylık Arşiv: Ekim 2006

20 Ekim 2006: Çocuklarımız göklerle tanıştı


Vakfımız Genel Merkez Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim alan çocuk ve gençlerimiz, Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı ve bağlı kuruluşu olan Türk Kuşu‘nun duyarlı yaklaşımlarıyla gökyüzüyle tanıştılar. Pek çoğu ilk kez uçağa binen çocuklarımız gökyüzünde çok heyecanlı ve neşeli bir gezinti yaptılar ve Ankara’yı kuşbakışı görme olanağına kavuştular. Özel yapıları nedeniyle okumak ve dinlemekten çok gezerek ve görerek öğrenebilen çocuklarımızın yaşam deneyimlerine çok ... Devamını Oku »

17 Ekim 2006: Antalya Şubemiz öğrencisi atlet gencimiz İtalya’da üstün başarı kazandı


Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu ile Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonunun işbirliğiyle, 30 Eylül-05 Ekim 2006 tarihleri arasında, İtalya’nın Roma kentinde yapılan Zihinsel Engelliler Avrupa Gençlik Yarışması‘na Antalya Şubemiz öğrencisi, atlet Ramazan Balcı katıldı. Yarışmalar basketbol, atletizm, yüzme ve futbol dallarında yapıldı. Ramazan Balcı Bayrak yarışında altın madalya, Uzun atlamada bronz madalya ve 100m. koşuda dördüncülük aldı. Vakıf ailemizi çok sevindiren bu başarısı için sevgili ... Devamını Oku »

14-15 Ekim 2006: Rock Müziği Konserine, Vakıf yararına katıldık


14-15. Ekim 2006 günleri, Ankara Rock Station tarafından düzenlenen Rock Müziği Konseriyle şenlendi. Birbirinden yetenekli dokuz grubun katıldığı konserde rock müziği seven gençler coşkuyla eğlendiler. Geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yıl da gönüllü annelerimiz konsere katılarak zihinsel yetersiz çocuklarımız yararına, hazırladıkları lezzetli yiyecekleri ve sandviçleri sattılar. Böylece Vakfımıza az da olsa bir katkı sağlamanın yanısıra, gençlerimizin zihin özürlülük konusunda bilgilenmeleri ... Devamını Oku »