Anasayfa / 2006 / Haziran

Aylık Arşiv: Haziran 2006

28 Haziran 2006: İzmir Şubemizde”Aile Eğitimi Kursu” devam edecek


İzmir Şubemizin Haziran Ayında düzenlediği “Engelli Aileleri Eğitim Kursu” için tarih kaldırılmıştır. 10 kişilik her grup oluştuğunda, 5 oturum olarak 16 saatlik eğitim kursu düzenlenecektir. Kurslarda otizm ve yaygın gelişimsel bozukluk için ”Lovaass Tekniği”, 0-8 yaş için ise “Küçük Adımlar Programı” temel alınacak. Eğitim Kursuna katılmak isteyen engelli yakınları İzmir Şubemize başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. Devamını Oku »

27 Haziran 2006: Ankara International Charities Comittee İzmir Şubemize destek verdi


İzmir Şubemizin uygulayacağı “Duyusal Bütünleme Programı” için, Ankara International Charities Comittee, Sylvie Gauvin ve Paticia R. Vorkink aracılığıyla destek verdi ve Programın yürütülebilmesi için gereken malzemeleri bağış olarak sağladı. International Charities Comittee her zaman Vakfımıza duyarlı yaklaşarak yardımlarını esirgemeyen ve geçmişte Genel Merkezimize de değerli katkılar yapmış olan seçkin bir yardım kurumudur. Komitenin İzmir Şubemize uzattığı yardım elini Vakıf ailemiz ... Devamını Oku »

21 Haziran 2006: Okul binamızın dikey perde ihtiyacı JDS firması tarafından bağış olarak sağlandı


Yeni okul binamızın dikey perde ihtiyacının tamamı, İstanbul’da faaliyet gösteren JDS Perde Sis.San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından bağış olarak sağlandı. Çalışmalarını, yalnızca hayırsever kişi ve kuruluşlarımızın duyarlı yaklaşımı ve desteğiyle sürdüren Vakfımızın gönüllüleri olarak, bu değerli bağışı minnet duygularıyla teslim aldık ve JDS adını sitemizin “Gönüllü Katkılar” sayfasına almaktan onur duyduk. Toplumsal yaraları sarma konusundaki özenli tutumu ve desteği için Erol ... Devamını Oku »

11 Haziran 2006: Genel Kurul Üyemiz Aydın Özkan’ın oğlu evlendi


Genel Kurul Üyemiz Aydın Özkan’ın oğlu Efe Özkan ile Selin Çarkacı, 11 Haziran 2006 Pazar akşamı, Ankara’da Devlet Konukevinde düzenlenen törenle yeni yaşamlarına başladılar. Çarkacı ve Özkan aileleri, duyarlı yaklaşımlarıyla, düğüne gönderilecek çiçeklerin, zihinsel yetersiz çocuklarımız yararına Vakıf Genel Merkezine bağışlanmasını dilediler. Değerli ailelerimize ve bağış yapan konuklarına gönülden teşekkür ediyor, yeni evlilere, yeni yuvalarında esenlik ve başarı dolu, mutlu ... Devamını Oku »

11 Haziran 2006: Tekirdağ Şubemiz atletizm dalında Türkiye İkincisi oldu


11.06.2006 tarihinde Edirne İlinde gerçekleştirilen “Türkiye Atletizm Yarışmalarına” Vakfımız adına bir çocuğumuz katılmış ve 14 yaş altı 50 m koşusunda Türkiye İkincisi olarak bizleri sevindirmiştir. Devamını Oku »

10 Haziran 2006: Fizyoterapi alanında yeni bir teknik (Therasuit) tanıtıldı


10. Haziran. 2006 günü, Kayseri’de düzenlenen bir konferansla, Bio-etik Rehabilitasyon Merkezi ve Medikal Şirketi tarafından yeni bir rehabilitasyon tekniği tanıtıldı. Therasuit (SuitTherapy) tekniği, bu yöntemi bulan ve geliştiren Izabela Koscielnsikya tarafından katılımcılara anlatılarak sinevizyon sunumu yapıldı. Bu yeni rehabilitasyon tekniğinin Cerebral Palsi (CP), gelişim geriliği ve trvmatik beyin hasarı gibi nörolojik bozuklukları olan bireylerin tedavisinde kullanıldığı açıklandı. Bu programların, özürlü ... Devamını Oku »

08 Haziran 2006: Tekirdağ Şubemizin çocukları ayakta alkışlandılar


08.06.2006 Perşembe günü Vakıf Çocuklarımızın özverili çalışmaları sonucu “Yüreğimin Sesi” adlı gösteri programı Sayın Valimizin, Belediye Başkanımızın ve bir çok mülki amirin beğenisini kazanmış ve protokol çocuklarımızın gösterilerini ilk defa ayakta alkışlayarak teşekkür etmişlerdir. Devamını Oku »

08 Haziran 2006: Hayırsever İşadamı Sinan Ersoy Genel Merkezimize DECT İletişim Sistemi bağışladı


İstanbul’da telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren A.S.R. Elektronik İnş. San. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.’nin sahibi Sinan Ersoy, övgüye değer büyük bir yüce gönüllülük göstererek Vakfımız Genel Merkezde kullanılmak üzere DECT İletişim Sistemi bağışı yaptı. Bu sistem, elde veya cepte taşınan ve ana santrala bağlı olan telsiz telefonlarla personel arası iletişimi sağlamaktadır. Geniş bir alana yerleşmiş dokuz binadan oluşan kampusumuzda yaşadığımız iletişim ... Devamını Oku »

01 Haziran 2006: İzmir’de “Aile Eğitimi Kursu” açılıyor


İzmir Şubemiz, 2006 Haziran ayı içinde, engelli aileleri için bir eğitim kursu düzenleyecektir. Kurs sekizer kişilik gruplar halinde ve 12 saat süreli planlanmıştır. Bu kurs seminer şeklinde değil, atölye çalışmaları şeklinde yapılacaktır. Böylece kursiyerler aktif katılımcı ve uygulayıcı olabileceklerdir. Kursa katılım için son başvuru tarihi, 01 Haziran 2006’dır. İlgilenen engelli ailelerinin 0232 370 53 68 ve 0232 370 35 11 no’lu telefonları aramalarını rica eder, ... Devamını Oku »