Anasayfa / HABERLER

HABERLER

ZİÇEV: “Engelsiz Bir Dünya İçin Siz de Bize Katılın!”


  ZİÇEV ailesi, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde, Türkiye’nin dört bir yanında yapılacak etkinlikler ile 37 yıldır sürdürdüğü engellerle mücadelesine kararlılıkla devam ediyor. (spot cümlesi) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Birleşmiş Milletler tarafından 1992’de engelli bireylerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacı ile 3 Aralık, Dünya Engelliler Günü olarak kabul edildi. O günden beri, her ... Devamını Oku »

Ankara Engelliler Meclisi Toplandı


Ankara Kent Konseyi bünyesinde bir araya gelen sivil toplum örgütlerinin kurduğu Engelli Meclisi, yürütme kararlarını almak için, bugün, tüm bileşenleri ile bir araya geldi. Ankara Kent Konseyinin tüm bileşenlerinin, sivil toplum örgütlerinin ve Ankaralı vatandaşların katılımıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi Kabul Salonu’nda, Meclisin yürütme kararlarının detayları konuşuldu. Divan Başkanlığını Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim YILMAZ’ın yaptığı toplantıya, ZİÇEV Genel Başkanı Sayın ... Devamını Oku »

Kurban Bayramı Yaklaşıyor… Çocuklarımızın Yüzünü Güldürmek İster Misiniz?


Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfımızda, dini usullere uygun şekilde vekaleten kurban kestirebileceğiniz gibi, dilerseniz kurban kestirmeden kurban bedeli kadar bağışta da bulunabilirsiniz. Ankara Şubemiz için 2019 yılı kurban fiyatlarımız; küçükbaş için 1300 TL, büyükbaş için 1/7 hisse 1300 TL’dir İlgili banka hesabımız: Denizbank / Gölbaşı Şubesi (Ankara) Hesap adı: Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Hesap no: ... Devamını Oku »

Kurbanınızı MİGROS’tan alabilir veya Vakfımıza MİGROS’tan kurban bağışlayabilirsiniz.


Kurbanınızı MİGROS’tan alarak veya MİGROS aracılığıyla ZİÇEV’e kurban bağışlayarak özel çocuklarımıza destek olmaya ne dersiniz: MİGROS’tan ZİÇEV’e kurban bağışladığınızda ya da kurbanınızı MİGROS’tan aldığınızda Vakfımıza ve özel çocuklarımıza destek olmuş olacaksınız. Dünyanın onların saflığına, onların da sizin yardımınıza ihtiyacı var.. Desteğinizi bekliyoruz! Devamını Oku »

Çağdaş Marketler aracılığıyla da Vakfımıza kurban bağışında bulunabilirsiniz.


Her zaman yanımızda olan Çağdaş Marketler zinciri, bu kurbanda da ZİÇEV’e destek olmaya devam ediyor! Çağdaş Marketlerden Vakfımıza kurban bağışlayarak özel çocuklarımızın eğitimine ve beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz. Özel günlerde, özel çocuklara yardıma var mısınız? Devamını Oku »

ZİÇEV’in Minik Gruplarda İlk Mezunu: Büşra İnci Durmaz


Kurumumuz öğrencilerinden Büşra İnci Durmaz’ın zihinsel engelli raporu, öğretmenleri ve ailesinin çabalarıyla 4 yıllık eğitimin ardından kalktı. Ülke genelinde basında yer alan haberlere aşağıdaki linklerden ulaşbilirsiniz. Yılmadan, sevgiyle..   Kurumumuz öğrencilerinden Büşra İnci Durmaz'ın zihinsel engelli raporu, öğretmenleri ve ailesinin çabalarıyla 4 yıllık eğitimin ardından kalktı. Ülke genelinde basında yer alan haberlere aşağıdaki linklerden ulaşbilirsiniz. Yılmadan, sevgiyle..https://www.trthaber.com/haber/yasam/4-yillik-egitimle-zihinsel-engelini-yendi-423634.htmlhttps://www.arti49.com/service/amp/4-yillik-egitimle-zihinsel-engelini-yendi-1753786h.htmhttps://www.kibrisadahaber.com/service/amp/4-yillik-egitimle-zihinsel-engelini-yendi-174965h.htmhttp://www.yenihaberden.com/4-yillik-egitimle-zihinsel-engelini-yendi-1084426h.htmhttps://www.sondakika.com/haber/haber-4-yillik-egitimle-zihinsel-engelini-yendi-12256152https://www.elazigsonhaber.com/yasam/4-yillik-egitimle-zihinsel-engelini-yendi-h48020.htmlhttps://www.pusulahaber.com.tr/4-yillik-egitimle-zihinsel-engelini-yendi-1158937h.htmhttps://www.mynet.com/4-yillik-egitimle-zihinsel-engelini-yendi-ankara-5796146-myvideohttps://www.haberler.com/4-yillik-egitimle-zihinsel-engelini-yendi-12256152-haberi/https://www.sondakika.com/haber/haber-4-yillik-egitimle-zihinsel-engelini-yendi-12256152https://www.haberler.com/4-yillik-egitimle-zihinsel-engelini-yendi-12256152-haberi/ ZICEV paylaştı: 18 Temmuz ... Devamını Oku »

21 Haziran 2019 Günü Antalya Şubemizin Duyu Bütünleme Odasının Açılışı gerçekleşti


Artık ZİÇEV Antalya şubemizin de bir Duyu Bütünleme Odası var. Bu odanın yapılmasını sağlayan Cahide Saraçoğlu’na çok teşekkür ederiz. 21 Haziran 2019’da açılışı yapılan bu özel odanın öğrencilerimize faydalı olması dileğimizle… Devamını Oku »

Çağdaş Marketler Zinciri Koordinatörü Aral Batman 21 Haziran 2019 günü Vakfımızı ziyaret etti


Geçen senelerde olduğu gibi, bu Ramazan ayında da Vakfımıza Ramazan Koli Bağışında bulunulmasına olanak sağlayan ve çeşitli şubelerinde Ramazan süresince stand açmamıza izin veren Çağdaş Marketler zincirinden Koordinatör Aral Batman, 21 Haziran 2019 günü Vakfımızı ziyarete gelerek Genel Başkanımız Ülay Karakoç, Genel Saymanımız Hüseyin Okumuş, Danışma Kurulumuz Üyesi Hasan İffet Cengiz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz İnci Cengiz, Memnune Uzun ve ... Devamını Oku »

21-22 Haziran 2019: Mersinli ZİÇEV dostlarına duyurulur…


ZİÇEV Mersin şubemizin 21-22 Haziran 2019 tarihlerinde stand açacağı Soli Güneş Festivaline hepinizi bekliyoruz! Festivalde ayrıca ZİÇEV Mersin Dans Grubumuz da sahne alacak, kaçırmayın deriz! Devamını Oku »

Sevgili Antalyalılar, hepinizi 23 Haziran 2019 Pazar günü Çocuk Şenliğine ve Açık Gıda Kermesine bekliyoruz


23 Haziran 2019 Pazar günü saat 11.00 – 16.00 arası, ZİÇEV ve Kids Port Gündüz Bakımevi işbirliğinde düzenlenecek olan Çocuk Şenliği ve Açık Gıda Kermesi’ne tüm Antalya’lıları bekliyoruz! Devamını Oku »