01.10.1959 yılında Denizli’de doğdu. İlk-orta-lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1982 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirerek psikolog ünvanını aldı. Daha sonra Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında üst lisans eğitimini bitirerek 1991’de Ankara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümü’nden “Zihinsel Engelli Çocukların Kavram Eğitiminde Bireysel-Grup, Bireyselle Desteklenmesi, Grup Eğitimcilerinin Karşılaştırılması” konulu teziyle “Özel Eğitim Uzmanı” olmaya hak kazandı.

1983’te Etlik Öğretilebilir Çocukları Koruma Derneği Eğitim Merkezi’nde uzman olarak göreve başladı. 1986 yılında, aynı Merkezde müdürlük görevine getirildi. 1991 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ANFA’da Kültür Merkezi ve Çocuk Yuvaları Müdürlüğü’ne getirildi. 1993’de Canat Çocuk Yuvası ve Kulüplerinin kurucusu ve Sorumlu Müdürlüğünü yaptı.

2000 yılında ZİÇEV Genel Merkez Eğitim Koordinatörü, 2006 Kasım ayından itibaren de Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü görevine getirildi.

Halen bu görevi sürdürmekte olan Miser evli ve bir çocuk annesidir.