Özel gereksinimli öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlayarak GELECEĞE UMUT OL!

Bağış yapmak için tıklayınız. 

 

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), 1982 yılında, Makbule Ölçen önderliğinde bir grup gönüllü tarafından, özel gereksinimli çocukları/bireyleri sosyal hayata katarak KENDİ KENDİNE YETEBİLEN BİREYLER olmalarını sağlamak amacı ile kurulmuştur. Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerimizde, 1982’den beri on binlerce özel gereksinimli bireyi eğitim ile buluşturduk. Şu an ise yaklaşık 1500 özel gereksinimli öğrencimize tam gün ve bireysel eğitim verilmektedir.

ZİÇEV, her yaştan, her zihinsel engel grubundan ve her engel düzeyinden bireye eğitim ve rehabilitasyon hizmeti vermektedir.

Vizyonumuz:

Özel eğitimdeki önder kuruluş konumunu güçlendirmek.

 

Misyonumuz:

Öğrencilerimizin; bireysel durum ve yeteneklerini göz önünde tutarak, özel eğitime gereksinimi olan bireyin sahip olduğu potansiyeli en üst seviyeye çıkartarak kendilerine yeten, bağımsız, üretici bireyler olmalarını sağlamak. Bu amaçla yönetim ve eğitim personelinin yeterliklerini arttırarak mesleki becerilerini geliştirmektir.

 

ZİÇEV Genel Merkezimiz, Ankara Gölbaşı Kampüsümüzde bulunmaktadır. Günümüzde, 14 farklı şehirde, şubelerimizle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

 

* Türkiye Genelinde;

13 tane Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz,

1 tane Sanat Terapi Eğitim Merkezimiz, 

1 tane Yatılı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimiz,

1 tane Gündüz Bakımevi ve Kreş Merkezimiz bulunmaktadır. *

* Bunun yanında, Ankara, İstanbul ve Kayseri’de hizmet veren misafirhanelerimizde, engelli yakınlarımızın hayatını kolaylaştırmak için hizmet vermekteyiz.

Misafirhanelerimizde, öğrencilerimiz birkaç günlüğüne misafir edilerek ailelerin biraz soluklanmasına destek olmaya çalışmaktayız. *

* Genel Merkez ve Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz gönüllü çalışmaktadır. Bu çalışmalarından hiç bir maddi kazanç sağlamamaktadırlar. *

 

BAĞIŞ YAPMAK İSTEDİĞİNİZ ŞUBEMİZİ AŞAĞIDAN SEÇEBİLİRSİNİZ.