Anasayfa / HABERLER

HABERLER

Mezitli Down Cafe’de “Yaz Konseri”


1

Mersin Mezitli Belediyesi’nin bir uygulaması olan Mezitli Kart’ın ekibi Mezitli Down Cafe’ye destek olmak amacıyla Mersin Devlet ve Opera Balesi (MDOB) işbirliğiyle bir “Yaz Konseri” düzenlendi. Mezitli Kart ekibinin organizatörlüğünü yaptığı yaz konseri Down Cafe’de gerçekleştirildi. Konserin koordinatörlüğünü ise MDOB’dan Tarık Aydoğan yürüttü. MDOB orkestra şefi Anıl Aydın tarafından yönetilen konserde çeşitli bestecilerin eserlerinin yanı sıra Türk Halk Müziği de ... Devamını Oku »

ZİÇEV Antalya Şubemizin Özel Gençleri Antalya EXPO 2016’ya Davetliydi


GRUBU ALANDA ECE VE EFE KARŞILARKEN ÇOCUKLAR ECE VE EFE İLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ (İHA/ANTALYA-İHA)

ZİÇEV Antalya Şubemizde eğitim gören 35 özel gencimiz öğretmenleri ile birlikte EXPO 2016 Antalya’yı ziyaret etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın işbirliği ile gerçekleştirilen ziyarette grubumuz Turkcell EXPO Kulesi önünde bulunan giriş kapılarında karşılandı, daha sonra buggyler ile alanı gezdi. Torku Çocuk Adası ve THY Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni ziyaret eden gençlerimiz keyifli bir gün geçirdi. Grubumuz ... Devamını Oku »

Vala Gedik II. Spor Ödüllerinde ZİÇEV’de Ödül Aldı


vala gedik ödül töreni

24-06-2016 tarihinde düzenlenen Vala Gedik II. Spor Ödülleri dahilinde Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfımızı “Engelli Sporlarının Gelişimine En Çok Katkı Veren Sivil Toplum Örgütü” ödülüne layık gören seçici kurul üyelerine, İstanbul Gedik Üniversitesine ve bu ödülü almamızda en büyük başarıya sahip özel öğrencilerimizle birlikte öncelikle Spor Genel Koordinatörümüz Sayın Osman Akdemir’e en içten teşekkürlerimizi sunarız. Vala Gedik Spor ... Devamını Oku »

Ankara Şubemizin Engelsiz Yaz Okulu Açıldı!


yaz okulu - jpeg

Ankaralı ZİÇEVseverler, Engelsiz Yaz Okulumuz açıldı! 20 Haziran 2016’da başlayan eğitim programımızda öğrenciler spor (Bowling, Masa Tenisi, Basketbol, Koordinasyon ve Kondisyon, Sportif Oyunlar) fotoğrafçılık ve sanatsal çalışmalar yapma fırsatı bulacak, sosyal gezilere katılacaklar. Yaz okulu için servis hizmetimiz de mevcuttur. İlgilenenler aşağıdaki telefon numarasından bilgi alabilirler: Tel No: 0312 484 24 70 / 0312 484 85 88 Cep No: 0544 ... Devamını Oku »

Çayyoluna öğrenci servisimiz başlamıştır!


bus-147872_1280

ZİÇEV Ankara şubemizin Çayyolu-Gölbaşı arası çalışacak öğrenci servisi hizmete başlamıştır. İlgili kişilere duyurulur. Ayrıntılı bilgi için, 0312 484 24 70 veya 484 85 88 nolu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Devamını Oku »

Vakfımızın 0-3 Yaş Erken Eğitim Programı Kitapları çıkmıştır!


A3_afiş

Erken çocukluk dönemine ait gelişim basamakları motor kas becerileri, dil ve iletişim becerileri, sosyal ve duygusal beceriler, zihinsel beceriler ve öz bakım becerileri olarak gruplanmaktadır. 0 -3 yaşları arasını kapsayan erken çocukluk dönemi gelişimde önemli ve kritik bir dönemdir. Uzmanlar beynin en hızlı geliştiği 0-3 yaş döneminin, zihinsel engelli çocukların söz konusu becerilerdeki eksiklerinin aşağıya çekilmesi açısından kritik bir dönem ... Devamını Oku »

Türkiye’nin İlk ve Tek Sesli Kitabının Geliri ZİÇEV’e Bağışlandı


Adsız

Bolulu Yazar Onur Ustaoğlu’nun gelirini ZİÇEV’e bağışladığı Türkiye’nin ilk ve tek sesli kitabı unvanını taşıyan “Hey! Bizde Buradayız” piyasaya çıktı. Sayın Onur Ustaoğlu’na bu duyarlı ve düşünceli davranışından dolayı çok teşekkür ediyor ve kendisini kitabı dolayısıyla tebrik ediyoruz. Başarılarınız daim olsun! Kitabı, Ceylan Kitabevi ile Günce Kitabevi’nde bulabilirsiniz. İlgili haber ve resimler için: http://www.boluobjektif.com/haber/turkiyenin-ilk-sesli-kitabinin-tanitimi-yapildi/3345/ Devamını Oku »

27-29 Mayıs 2016’da Samsun’da Eğitim Koordinasyon ve Motivasyon Toplantımızı Gerçekleştirdik


IMG-20160527-WA0008

Gençlik ve Spor Bakanlığının Samsun’da bulunan kampında 27-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında ZİÇEV Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği ve 14 şubemizin katıldığı Eğitim Koordinasyon ve Motivasyon Toplantımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. ZİÇEV olarak özel çocuklarımıza ve ailelerine ülke çapında başarıyla hizmet etmeye devam etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizi Samsun Kampında misafir eden Gençlik ve Spor Bakanlığına ayrıca teşekkür ederiz.   Devamını Oku »

0-3 Yaş Özel Eğitim Merkezimizin Tanıtım Toplantısını 17 Mayıs 2016’da Gerçekleştirdik


IMG-20160517-WA0014

17 Mayıs 2016 tarihinde ZİÇEV yerleşkesinde düzenlenen 0-3 Yaş Özel Eğitim Merkezi’nin tanıtım toplantısı Ankara-Gölbaşı Kaymakamı Sayın Şahin Aslan’ın katılımıyla gerçekleşmiştir. Toplantıya   T.C. Ankara Kalkınma Ajansı, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve çok sayıda paydaş kurum temsilcisi ile ailelerin katılımı sağlamıştır. Toplantı kapsamında ZİÇEV Genel Başkanı Sayın Ülay Karakoç’un açılış konuşmasının ardından  proje ekibinden Asuman Erdem, Meryem Şahin ve Uğur Ersoy ... Devamını Oku »

ZİÇEV Kayseri Şubesi Misafirhanemizin Açılışını Yaptık


13165945_1015228351899866_7713393823280223448_n

ZİÇEV Kayseri şubemizin özel çocuklar için hazırladığı misafirhanesinin açılışı Kayseri Vali Yardımcısı Sayın Erdoğan Aygenç, Melikgazi Kaymakamı Sayın Erkaya Yırık, Melikgazi Belediye Başkanı Sayın Memduh Büyükkılıç, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Tuncay Demir, Genel Başkanımız Ülay Karakoç, velilerimiz ve çok sayıda hayırseverin katılımıyla 11 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşti. Bu harika misafirhanenin kurulmasında emeği geçen, desteği bulunan herkese gönülden teşekkür ... Devamını Oku »