Anasayfa / HABERLER

HABERLER

ZİÇEV’den bir İLK daha: “Öğretmenden Öğretmene Projesi”


bireysel-egitim2

Ulusal Ajans tarafından ‘’Erasmus+ Okul Eğitimi Karma Stratejik Ortaklıklar’’ bileşeni kapsamında desteklenmesi uygun bulunan ve finansman desteği sağlanan ‘’Öğretmenden Öğretmene Projesi’’  Vakfımızın koordinatörlüğünde yürütülecektir. Okul öncesi dönem kişiliğin temel taşlarının yerleştiği kritik bir dönem olarak bilinir. Sadece kişilik gelişimi için değil, problem çözme, sosyal beceriler, dil ve iletişim becerileri gibi bir seri kilit becerinin gelişimde son derece önemli bir süreç olan ... Devamını Oku »

Vakfımızın 0-3 Yaş Erken Eğitim Programı Kitapları çıkmıştır!


A3_afiş

Erken çocukluk dönemine ait gelişim basamakları motor kas becerileri, dil ve iletişim becerileri, sosyal ve duygusal beceriler, zihinsel beceriler ve öz bakım becerileri olarak gruplanmaktadır. 0 -3 yaşları arasını kapsayan erken çocukluk dönemi gelişimde önemli ve kritik bir dönemdir. Uzmanlar beynin en hızlı geliştiği 0-3 yaş döneminin, zihinsel engelli çocukların söz konusu becerilerdeki eksiklerinin aşağıya çekilmesi açısından kritik bir dönem ... Devamını Oku »

Stichting DEVA Hollanda Derneği, Düzenlediği Futbol Turnuvasının Gelirini ZİÇEV’e Bağışladı


5

Stichting DEVA Hollanda Derneği’nin sevgili üyeleri, ne kadar duyarlı ve güzel insanlarsınız! Stichting DEVA Hollanda, 4-Haziran-2016 tarihinde düzenlediği Futbol Turnuvasının gelirlerini ZİÇEV’e bağışladı:) Vakfımıza yaptıkları bağışla, ihtiyaç listemiz içerisinden ZİÇEV İstanbul şubemize; – 45 adet özel kilitli dolap – Lavabo ve klozet – Bilgisayar ve çevre birimleri – Yazıcı – Koşu bandı – Mutfak eşyaları – Oyuncak ve kırtasiye eşyaları ... Devamını Oku »

Özel çocuklarımız, Giresun’da İzcilik Kampında!


giresun kalesi

Vakfımız ile Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübünün ortak çalışmasıyla düzenlenen izcilik kampı 27 Ağustos 2016’da başladı. Giresun Süleyman Ağa İzci Evinde konaklayan 8 ilden 35 öğrencimiz ilk gün TRT eşliğinde Giresun Kalesi’ni gezdi. Ertesi gün İnece Köyünde muhteşem bir kahvaltı ile ağırlanan öğrencilerimiz, bol bol doğa yürüyüşü yaptı, tekne gezisi ile Giresun Adasını gezdi. Tekne gezisinin sürprizleri arasında horon ... Devamını Oku »

Mezitli Down Cafe’de “Yaz Konseri”


1

Mersin Mezitli Belediyesi’nin bir uygulaması olan Mezitli Kart’ın ekibi Mezitli Down Cafe’ye destek olmak amacıyla Mersin Devlet ve Opera Balesi (MDOB) işbirliğiyle bir “Yaz Konseri” düzenlendi. Mezitli Kart ekibinin organizatörlüğünü yaptığı yaz konseri Down Cafe’de gerçekleştirildi. Konserin koordinatörlüğünü ise MDOB’dan Tarık Aydoğan yürüttü. MDOB orkestra şefi Anıl Aydın tarafından yönetilen konserde çeşitli bestecilerin eserlerinin yanı sıra Türk Halk Müziği de ... Devamını Oku »

ZİÇEV Antalya Şubemizin Özel Gençleri Antalya EXPO 2016’ya Davetliydi


GRUBU ALANDA ECE VE EFE KARŞILARKEN ÇOCUKLAR ECE VE EFE İLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ (İHA/ANTALYA-İHA)

ZİÇEV Antalya Şubemizde eğitim gören 35 özel gencimiz öğretmenleri ile birlikte EXPO 2016 Antalya’yı ziyaret etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın işbirliği ile gerçekleştirilen ziyarette grubumuz Turkcell EXPO Kulesi önünde bulunan giriş kapılarında karşılandı, daha sonra buggyler ile alanı gezdi. Torku Çocuk Adası ve THY Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni ziyaret eden gençlerimiz keyifli bir gün geçirdi. Grubumuz ... Devamını Oku »

Vala Gedik II. Spor Ödüllerinde ZİÇEV’de Ödül Aldı


vala gedik ödül töreni

24-06-2016 tarihinde düzenlenen Vala Gedik II. Spor Ödülleri dahilinde Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfımızı “Engelli Sporlarının Gelişimine En Çok Katkı Veren Sivil Toplum Örgütü” ödülüne layık gören seçici kurul üyelerine, İstanbul Gedik Üniversitesine ve bu ödülü almamızda en büyük başarıya sahip özel öğrencilerimizle birlikte öncelikle Spor Genel Koordinatörümüz Sayın Osman Akdemir’e en içten teşekkürlerimizi sunarız. Vala Gedik Spor ... Devamını Oku »

Ankara Şubemizin Engelsiz Yaz Okulu Açıldı!


yaz okulu - jpeg

Ankaralı ZİÇEVseverler, Engelsiz Yaz Okulumuz açıldı! 20 Haziran 2016’da başlayan eğitim programımızda öğrenciler spor (Bowling, Masa Tenisi, Basketbol, Koordinasyon ve Kondisyon, Sportif Oyunlar) fotoğrafçılık ve sanatsal çalışmalar yapma fırsatı bulacak, sosyal gezilere katılacaklar. Yaz okulu için servis hizmetimiz de mevcuttur. İlgilenenler aşağıdaki telefon numarasından bilgi alabilirler: Tel No: 0312 484 24 70 / 0312 484 85 88 Cep No: 0544 ... Devamını Oku »

Çayyoluna öğrenci servisimiz başlamıştır!


bus-147872_1280

ZİÇEV Ankara şubemizin Çayyolu-Gölbaşı arası çalışacak öğrenci servisi hizmete başlamıştır. İlgili kişilere duyurulur. Ayrıntılı bilgi için, 0312 484 24 70 veya 484 85 88 nolu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Devamını Oku »

Türkiye’nin İlk ve Tek Sesli Kitabının Geliri ZİÇEV’e Bağışlandı


Adsız

Bolulu Yazar Onur Ustaoğlu’nun gelirini ZİÇEV’e bağışladığı Türkiye’nin ilk ve tek sesli kitabı unvanını taşıyan “Hey! Bizde Buradayız” piyasaya çıktı. Sayın Onur Ustaoğlu’na bu duyarlı ve düşünceli davranışından dolayı çok teşekkür ediyor ve kendisini kitabı dolayısıyla tebrik ediyoruz. Başarılarınız daim olsun! Kitabı, Ceylan Kitabevi ile Günce Kitabevi’nde bulabilirsiniz. İlgili haber ve resimler için: http://www.boluobjektif.com/haber/turkiyenin-ilk-sesli-kitabinin-tanitimi-yapildi/3345/ Devamını Oku »